Za zdravím na Pivoň

Osada Pivoň, ležící v srdci Českého Lesa v nadmořské výšce 600 m v hlubokém údolí, obklopeném rozsáhlými lesy má mimořádně zdravé klima. Ne nadarmo se o této oblasti říká VZDUŠNÉ LÁZNĚ. Podle dlouhodobých měření má tato oblast po obou stranách Pivoňských hor nejčistší vzduch ve střední Evropě; jak by také ne, od ukončení sklářské výroby v 19. stol. zde nebyla žádná průmyslová výroba a ani žádný jiný zdroj znečištění a v důsledku toho, že tu probíhá státní hranice se SRN, která byla více než 40 let přísně střežená, zůstala i příroda vzácně zachovalá. Díky lesům kolem je vzduch na Pivoni bohatě zásoben kyslíkem, což v kombinaci s optimální vlhkostí vytváří ojedinělé klima vhodné pro nápravu potíží s horními cestami dýchacími. Celkové ozdravné prostředí doplňuje hluboký klid a prakticky žádný světelný odpad, což má zase kladný vliv na osoby trpící poruchami spánku a nervovými problémy vůbec. Ovšem klidné a bezinfekční prostředí pomáhá při nápravě jakýchkoli zdravotních potíží.

Rehabilitace a rekonvalescence - zdravotní indikace

  • prakticky veškeré problémy s horními cestami dýchacími, tedy akutní i chronické záněty nosohltanu, hrtanu, průdušek a plic, astma a rekonvalescence po operativních zákrocích
  • problémy neurotické povahy; poruchy spánku, neurotické poruchy zažívání, nedostatečné soustředění,
  • rekonvalescence po plastických, gynekologických a jiných operativních zákrocích, po kterých se doporučuje strávit určitý čas bez námahy, klidu a v prostředí, kde nehrozí masívní infekce (jako např. ve městech).
  • starší osoby, kterým pobyt ve zdejším prostředí spojený s nenáročnými procházkami, cvičením a léčebnou infrasaunou uleví, i když nemají žádné specifické onemocnění

Rekondice

Zdejší prostředí je vhodné také pro výkonné sportovce, kteří v době mimo hlavní sportovní sezónu potřebují lehký trénink doplněný klidem a vhodnou stravou

Individuální ozdravné pobyty v penzionu Pivoňka

Individuální ozdravné pobyty jsou týdenní, čtrnáctidenní nebo podle dohody či doporučení lékaře.

Skupinový víkendový relaxační pobyt

Cílem tohoto pobytu je poskytnout skupině hostů aktivní odpočinek s určitými ozdravnými prvky s využitím zdejšího zdravého klimatu.
Náplň pobytu je předmětem dohody s vedením penzionu a je obvykle vhodnou kombinací ozdravných prvků a zábavy. Může zahrnovat pěší tůry, saunování, posilování, masáže a další podle přání hostů a možností penzionu.
Významné je, že na tyto pobyty může poskytnout příspěvek také zaměstnavatel, přičemž tento příspěvek je osvobozen od daně z příjmů.

PORADA S LÉKAŘEM

V případě Vašeho zájmu o ozdravný pobyt u nás poraďte se prosím s Vaším lékařem, který Vám doporučí vhodný způsob aktivit a vůbec celého ozdravného procesu.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám příjemný pobyt u nás na cestě za zdravím.

 

Penzion Pivoňka:
Pivoň č. 32, 345 22, Poběžovice

tel.: +420 379 427 535
mobil: +420 606 684 512
  +420 737 239 737
e-mail: penzion.pivon@seznam.cz
  hana.vicar@seznam.cz

mapa

link

Náš rekreační komplex - penzion Pivoňka a chalupa Bonifác nabízí:

■  individuální ozdravné pobyty, sauna, fitness
■  rekonvalescence po operacích a nemocech
■  skupinové rekondiční pobyty
■  rodinné rekreace, oslavy, svatby, promoce
■  školení, kurzy, semináře
■  lyžování, sáňkování, pěší turistika , cykloturistika
■  sportovní soustředění, taneční zábavy, večírky, podnikové oslavy