Výlety, aktivity

Letní aktivity

Od jara do podzimu je penzion Pivoňka vyhledáván skupinami pěších turistů a cyklistů jako báječné výchozí místo pro celodenní výlety. Stejně tak rodiny s dětmi si zde užijí neopakovatelné prázdniny. Na podzim se pak naše lesy stávají rájem houbařů. Novou turistikou se v poslední době stalo putování po místech zaniklých vesnic po r. 1945. Tento osud potkalo jen na Domažlicku na 50 osad a vsí. K putování a objevování stop, které po nich zůstaly, vám nabídneme mapu a podrobné instrukce. V penzionu a v okolí lze provozovat různé sportovní aktivity. Pro pěší, cyklistické i auto výlety dostanete u nás průvodce s popisem zajímavých míst s mapkou a obrázky.

Zimní aktivity

V zimě je zde čas pro běžkaře a romantické duše, které se u nás budou cítit jako v obrázcích od Josefa Lady. V zimním období je vhodné provozovat sportovní aktivity a hry v prostorách penzionu a ve stodole, např. stolní tenis apod.

Celoroční aktivity

Po celý rok si zde můžete odpočinout a načerpat síly; v noci se vyspíte jako miminka, protože takovou tmu už dnes určitě nikde jinde nenajdete a o tichu, jaké je zde v noci, si můžete ve městě nechat jenom zdát.
 

Ostatni aktivity1

 

Ostatni aktivity2

Na přední terase je dětské hřiště.

 

Lesy kolem Pivoně jsou každoročně rájem pro houbaře.

 Zajímavé výlety do okolí

Pěší a cyklistické výlety do blízkého okolí

Využijte naší nabídky průvodců, kterou najdete v kapitole Vybavení a služby pod nadpisem Prodej knih a průvodců. Jsou to:

- pěší výlet na pozůstatky hradu Starý Herštejn. Zahrnuje: Vranov, Zkamenělé chleby na Malé skále, Kaplička, Herštejn a zpět - cca 3-4 hod. chůze

- pěší výlet na prameny řeky Radbuzy. Zahrnuje: býv. ves Liščí domky, Heršt. chalupy, prameny Radbuzy a zpět - cca 3-4 hod. 

- pěší výlet na Vyhlídku. Zahrnuje: býv. vsi Vyhlídka, Valtířov a Skláře - cca 3 hod. chůze

- výlet na kole nebo autem a pěšky na Paadorf a Švarcavu. Kaplička, Křížová Huť, Binhackova kaple, Rybník, Korytany, Šidlákov. Cca 35 km, je možno zkrátit.

 

Další možné pěší výlety (časy pro cestu tam):

- přímo vedle penzionu rekonstruovaný klášter Augustiniánů z pol. 13. stol. a vedle něj starý německý hřbitov

- Rybníčky - zadumaná lokalita uprostřed lesů s vlastní pověstí - pěšky cca 45 minut

- pramen potoka Pivoňky cestou, kterou jezdívala paní hraběnka Mitsuko - pěšky cca 1 hod.

- Šitboř, pozůstatky kostela z 13. století - přes Mnichov pěšky cca 1 hod.

- po červené z Vranovského sedla na Díly a zpět po zelené přes Mlýneček - okruh cca 3 hod.

- okolo tábora OASA do Závisti (penzion, občerstvení). Je zde dům, odkud z půlky střechy teče voda do Dunaje a z druhé do Labe. Jedna cesta cca 1,5 hod.

- okolo tábora OASA do obce Hora sv. Václava přes Sezemín a Načetín -cca 10 km. V obci je barokní opevněný kostel a penzion. Občerstvení.

- po žluté na Lysou a do býv. obce Liščí domky. (cca 2,5 hod.). Žlutá stezka je hodně do kopce, zpátky je to po silnici. Cestou se zastavte na starém německém hřbitově.

 

Vzdálenější cíle (kolo nebo auto a pěšky)

- Chodsko, Klenčí p. Čerchovem. Muzeum J.Š. Baara, kostel sv. Martina. Autem cca 15 km, kolem nebo pěšky cca 10 km. Možnost pokračovat dál na Výhledy a horu Čerchov.

- Hora Čerchov, nejvyšší hora v Českém Lese (1.048 m). Na ní najdete tradiční Kurzovu vyhlídkovou věž, v sezóně občerstvení. V sezóně jezdí autobus v sobotu a v neděli z parkoviště u Capartic, jinak pěšky cca 3 km. Po cestě se zastavte u sochy J.Š.Baara na Výhledech. Restaurace.

- Grafenried (Lučina) (cca 12 km). Bývalá obec, dnes je tam k vidění pěkný lesní hřbitov a zbytky místního kostela po rekonstrukci. Odtud můžete pokračovat dál do Untergrafenriedu (SRN) a zpátky např. přes Lískovou, nebo přes Schwarzach.

- Újezd (16 km). Chalupa Jana Sladkého Koziny s malým muzeem. Odtud pak můžete na Hrádek (cca 2 km), kde je k vidění socha Koziny a jeho psa a krásný rozhled po okolí. Restaurace. Ještě dále můžete pokračovat do Trhanova (2 km), kde stojí zámek, postavený Lomikarem.

- Poběžovice (6 km). Zámek ze 14. století a židovský hřbitov. V minulosti významná židovská obec.

- Štítary, Tasnovice (18-20 km). Staré hradiště v Tasnovicích, Štítarský kostel sv. Vavřince a zbytky tvrze v Tasnovicích.

- Horšovský Týn (18 km). Kdysi sídlo biskupa. Mimořádně zajímavá kombinace gotického hradu a renesančního zámku v jednom objeku; několik prohlídkových tras. Krásný zámecký park. Další kostely a klášter. Nedaleko rozhledna na Šibeníku.

- Domažlice (20 km). Zal. v 11. stol., centrum dnešního Chodska. Chodský hrad s muzeem Chodska, strážní věž, Galerie bratří Špillarů, muzeum Jindřicha Jindřicha. Nedaleko poutní kostel sv. Vavřince. Každoroční festival Chodské slavnosti.

- Miřkov - nástupní místo do Sedmihoří (22 km). Zajímavý rozsáhlý lesní útvar, kdysi hojně obývaný Kelty.

- Minimuzeum vah v Křenovech (24 km). Malé muzeum pořízené ze staré mostní váhy.

- Bělá n. Radbuzou (20 km). Pěkné starobylé mosty přes řeku Radbuzu. Restaurace, obchody.

- Babylon (20 km). Známé rekreační středisko s koupalištěm (rybník). Odtud je možno navštívit německé městečko Furth im Wald.

- Rýzmberk (28 km) - zbytky hradu s rozhlednou. Odtud můžete jet do Kouta, kde je poblíž obce tzv. "Kardinálův klobouk" - památka na porážku křižáků v r. 1431.

- Pleš (na kole 20 km, autem cca 30 km)- bývalá obec s dvěma kostely, dnes renovovaný hřbitov a penzion s hostincem. Nedaleko je kopec Zvon, na němž je vojenský objekt, nepřístupný veřejnosti. Od Pleše je to kousek na rozhlednu Ebene (SRN)

- Bor (33 km). Borský zámek s kulatou věží ("minaretem"), Loreta, kostel sv. Mikuláše, kaple.

- Koloveč (34 km). Muzeum řemesel u p. Volfa, mlýn na přemílání starých bab na děvčata.

- Přimda (35 km). Obec se zbytky kdysi významného strážního hradu. Vodní areál, restaurace.

- Koráb - rozhledna na Korábu (38 km). Restaurace

- Chudenice (40 km). Americká zahrada, starý Černínský zámek, muzeum Dobrovského,  rozhledna Bolfánek. Odtud můžete pokračovat dále do Švihova - viz dál.

- Kladrubský klášter (41 km). Zachovalý bývalý benediktinský klášter, zal. r. 1115. Památka na Jana Nepomuckého, který zde byl umučen. Restaurace. Odtud je možno pokračovat do Stříbra (8 km), kde je např. hornické muzeum.

- vodní hrad Švihov (60 km). Dva prohlídkové okruhy. Natáčela se zde Popelka.

 

Penzion Pivoňka:
Pivoň č. 32, 345 22, Poběžovice

tel.: +420 379 427 535
mobil: +420 606 684 512
  +420 737 239 737
e-mail: penzion.pivon@seznam.cz
  hana.vicar@seznam.cz

mapa

link

Náš rekreační komplex - penzion Pivoňka a chalupa Bonifác nabízí:

■  individuální ozdravné pobyty, sauna, fitness
■  rekonvalescence po operacích a nemocech
■  skupinové rekondiční pobyty
■  rodinné rekreace, oslavy, svatby, promoce
■  školení, kurzy, semináře
■  lyžování, sáňkování, pěší turistika , cykloturistika
■  sportovní soustředění, taneční zábavy, večírky, podnikové oslavy