Ozdravné pobyty

Osada Pivoň, ležící v srdci Českého Lesa v nadmořské výšce 600 m v hlubokém údolí, obklopeném rozsáhlými lesy má mimořádně zdravé klima. Ne nadarmo se o této oblasti říká, že jsou to VZDUŠNÉ LÁZNĚ. Podle dlouhodobých měření má tato oblast po obou stranách Pivoňských hor nejčistší vzduch ve střední Evropě; jak by také ne, od ukončení sklářské výroby v 19. stol. zde nebyla žádná průmyslová výroba a ani žádný jiný zdroj znečištění a v důsledku toho, že tu probíhá státní hranice se SRN, která byla více než 40 let přísně střežená, zůstala i příroda vzácně zachovalá. Díky lesům kolem je vzduch na Pivoni bohatě zásoben kyslíkem, což v kombinaci s optimální vlhkostí vytváří ojedinělé klima vhodné pro nápravu potíží s horními cestami dýchacími. Celkové ozdravné prostředí doplňuje hluboký klid a prakticky žádný světelný odpad, což má zase kladný vliv na osoby trpící poruchami spánku a nervovými problémy vůbec. Ovšem klidné a bezinfekční prostředí pomáhá při nápravě jakýchkoli zdravotních potíží.

Penzion Pivoňka - ozdravné zařízení

Penzion Pivoňka je umístěn na okraji osady Pivoň, která je součástí obce Mnichov. Historie této osady sahá hluboko do raného středověku. Podle historických záznamů a starých kronik souvisí založení této vsi s obdobím vzniku zdejšího bývalého kláštera obutých augustiniánů kolem r.1040. Více o vzniku a historii tohoto mimořádně zajímavého kláštera se dozvíte v kapitole o okolí penzionu. Důvodem vzniku osady a také kláštera byla nepochybně skutečnost, že tudy od nepaměti probíhala důležitá obchodní cesta, nazývaná Zlatá obchodní cesta, popř. také Stará solná cesta, protože se po ní dopravovala zejména alpská sůl do severních zemí. Ves se zdárně vyvíjela až do poloviny čtyřicátých let min. století. Po odsunu německého obyvatelstva byla Pivoň částečně dosídlena z vnitrozemí, avšak po neprodyšném uzavření hranice se západem bylo toto území ostře stráženým pohraničním územím, a v důsledku toho se ves téměř úplně vylidnila. Teprve kolem r. 2000 se situace stabilizovala a ves postupně ožívá.
Penzion Pivoňka je rovněž historickou stavbou. O existenci hospody na Pivoni již v r. 1749 se dovídáme z pivoňského urbáře. Nicméně toto datum nemusí být konečné, neboť se dá dovodit, že hospoda tu musela být již období rozmachu cestování a obchodu, který počíná 13. stoletím, ale patrně nebyla jediná. Ze starých časů se dochovala zejména spodní část budovy, horní část byla bezpochyby několikrát rekonstruovaná, poslední zásadní rekonstrukce proběhla někdy počátkem 19. století, a s vyjímkou přístavby sálu si vnější vzhled zachovala dodnes. Rekonstrukce, která byla provedena nedávno v r. 2008 a 2009 si vytkla za cíl penzion zmodernizovat s tím, aby v co největší míře byl zachován historický ráz budovy i interiérů. Další rekonstrukce, provedená v prosinci 2015, přeměnila většinu pokojů na apartmány vybavené soc. zařízením, kuchyňkami, lednicemi a TV aparáty a tím významně zvedla úroveň ubytování.

V penzionu jsou dnes k dispozici čtyři různě velké apartmány a dva sólopokoje s celkovou kapacitou 25 lůžek. Pokoje jsou vybavené pěkným nábytkem na zakázku. 
 V podzemním podlaží je pak k dispozici wellness (vířivá a masážní dvojvana a dvoumístná infrasauna) s menší posilovnou. Rekonstruovaná stodola slouží jako půjčovna jízdních kol a jiných sportovních potřeb a jako úschovna kol.  Postupně doplňujeme též sportovní zařízení a zařízení pro zábavu ve volných chvílích. V současné době je v budově k dispozici krytý stolní tenis. V Mnichově (3 km) je otevřené koupaliště, a v obci Poběžovice (6 km) je koupaliště a tenisové kurty. Větší sportoviště je také v obci Rybník (8 km). Velké aquacentrum s běžnou i termální vodou je k dispozici v městečku Waldmuenchen (18 km).

Rehabilitace a rekonvalescence - zdravotní indikace

  • - prakticky veškeré problémy s horními cestami dýchacími, tedy akutní i chronické záněty nosohltanu, hrtanu, průdušek a plic, astma a rekonvalescence po operativních zákrocích
  • - problémy neurotické povahy; poruchy spánku, neurotické poruchy zažívání, nedostatečné soustředění,
  • - rekonvalescence po plastických, gynekologických a jiných operativních zákrocích, po kterých se doporučuje strávit určitý čas bez námahy, klidu a v prostředí, kde nehrozí masívní infekce (jako např. ve městech). Naši hosté se nemusí starat o jídlo, nemusí konat žádné domácí práce a mohou se plně věnovat svému doléčení.
  • - starší osoby, kterým pobyt ve zdejším prostředí spojený s nenáročnými procházkami, cvičením a léčebnou infrasaunou uleví, i když nemají žádné specifické onemocnění

Rekondice

Zdejší prostředí je vhodné také pro výkonné sportovce, kteří v době mimo hlavní sportovní sezónu potřebují lehký trénink doplněný klidem a vhodnou stravou

Individuální ozdravné pobyty

Individuální ozdravné pobyty jsou týdenní, čtrnáctidenní nebo podle dohody či doporučení lékaře.

Skupinový víkendový relaxační pobyt

Cílem tohoto pobytu je poskytnout skupině hostů aktivní odpočinek s určitými ozdravnými prvky s využitím zdejšího zdravého klimatu.
Náplň pobytu je předmětem dohody s vedením penzionu a je obvykle vhodnou kombinací ozdravných prvků a zábavy. Může zahrnovat pěší tůry, saunování, posilování, masáže a další podle přání hostů a možností penzionu.
Významné je, že na tyto pobyty může poskytnout příspěvek také zaměstnavatel, přičemž tento příspěvek je u hostů osvobozen od daně z příjmů.

PORADA S LÉKAŘEM

V případě Vašeho zájmu o ozdravný pobyt u nás poraďte se prosím s Vaším lékařem, který Vám doporučí vhodný způsob aktivit a vůbec celého ozdravného procesu.

Těšíme se na Vaši návštěvu a přejeme Vám příjemný pobyt u nás na cestě za zdravím.

 

Ozdravne1

 

 

Léčebný pobyt v infrasauně mohou využít i osoby starší, s vysokým tlakem apod., které jinak do sauny nemohou.

 

K ozdravným pobytům patří také procházky. Jako např. tahle k pramenu Radbuzy.

 

Penzion Pivoňka:
Pivoň č. 32, 345 22, Poběžovice

tel.: +420 379 427 535
mobil: +420 606 684 512
  +420 737 239 737
e-mail: penzion.pivon@seznam.cz
  hana.vicar@seznam.cz

mapa

link

Náš rekreační komplex - penzion Pivoňka a chalupa Bonifác nabízí:

■  individuální ozdravné pobyty, sauna, fitness
■  rekonvalescence po operacích a nemocech
■  skupinové rekondiční pobyty
■  rodinné rekreace, oslavy, svatby, promoce
■  školení, kurzy, semináře
■  lyžování, sáňkování, pěší turistika , cykloturistika
■  sportovní soustředění, taneční zábavy, večírky, podnikové oslavy