Nabídka knih a tiskovin v našem penzionu

U nás si můžete zakoupit knížky, napsané a vydané spolumajitelem penzionu, Ivanem Vičarem za mimořádně snížené ceny. Kromě toho obdržíte osobní věnování od samotného autora. S výhodou tak např. koupíte knížku dětem či vnoučatům jako suvenýr z Vaší dovolené.

 

Faust a Zuzanka

faust
Vaše cena:   80 Kč (pův.cena 120 Kč)

Poněkud hořkosladká novela o pozdní lásce, o přátelství a zklamání. Doba nedávno minulá byla mnohdy i prověrkou charakterů. Ne všichni vydrželi. Hrdina této knihy je zdrcen černou zradou svého nejlepšího přítele a jeho vinu mu nemíní odpustit. Ale pak se stane něco, co ho přinutí vrátit se do minulosti a hledat pravdu a možná i pochopení. Jakou roli v tom hraje mladá a krásná dívka? Kniha by mohla nést utajený podtitul "I muži mají své sny.."


Podivuhodné příběhy lesního skřítka Bonifáce

bonifac
Vaše cena:   198 Kč (pův.cena 298 Kč)

Ilustrace – malíř Jaromír František Palme. První vydání bylo kompletně rozebráno, proto byl v r. 2011 vydán dotisk. Je to pohádková knížka pro děti od 4 do 8 let o malém lesním skřítkovi s čarovnou čepičkou. Kouzelnou čepičku zdědil po svém praprapradědečkovi; jestliže ji Bonifác sundá z hlavy a vyřkne nějaké přání, ihned se splní. Tak se například stalo, že slonům narostly dlouhé nosy, žirafám krk jako tovární komín, stonožkám sto nožiček, krtci teď žijí pod zemí a pořád hrabou, zebry chodí celý den v pyžamu, raci začali lézt pozpátku, klokani dostali na břicho kapsu, psi přestali létat a chodí po zemi a mnoho jiných věcí, o kterých jste jistě nevěděli jak a proč se tak stalo.
Pohádky skřítka Bonifáce
bonifac_pohadky
Vaše cena:   198 Kč (pův.cena 298 Kč)

Ilustroval opět J.F.Palme. Opět se setkáváme s lesní skřítkem Bonifácem. Pokračuje vysvětlování co a jak se přičiněním skřítka v lese stalo, například kam zmizeli draci, proč tučňáci chodí ve fracích, proč mají velryby v puse cedník, proč pštrosi strkají hlavu do písku, proč kozy mají rohy a zajíci dlouhé nohy atd.. V druhé části knihy je Bonifác povolán k nemocné holčičce a léčí ji vyprávěním svých vlastních (poněkud trhlých) pohádek, jako například O chlupaté princezně, O koktavém princi, O modrém zajíčkovi, O princezně Kočce stříbrné a další.

juliana
Vaše cena:   159 Kč (pův. cena 220 Kč)

O krásné panně Juliáně aneb pověsti a báchorky Českého Lesa

Ilustroval opět J.F.Palme. Autor vypráví staré pověsti a legendy, které si kdysi vyprávěli staří osadníci této krásné krajiny s nedotčenou přírodou a starou a tajemnou historií. Přidal několik pohádek, ke kterým jej inspirovaly zdejší hluboké lesy, potůčky a skály, stejně jako zřícenina hradu Herštejna či bývalý klášter Augustiniánů, založený někdy v dávné minulosti. Jsou to např. O zlatém pokladu hradu Herštejna, O pivoňském strašidle, O Bílé paní Horšovskotýnské, O zlaté studni v Mutěníně, O černém psu s ohnivými očima a další. Určeno pro mládež a dospělé.
kara_mor
Vaše cena:   149 Kč (pův. cena 220 Kč)

Kara Mor, poslední čaroděj ze země Kůd

Vyšlo v březnu 2011 v nákladu 1.500 ks. Ilustrace k této knize vyšly z výtvarné soutěže dětí uspořádané ve třech městech plzeňska, v Horšovském Týně, v Holýšově a ve Staňkově. Je to opět pohádková knížka, tentokrát pro poněkud starší děti 8 až 12ti leté. Jedná se o tajuplný prázdninový příběh tří dětí, částečně detektivní a částečně sci-fi. Úlohu zde hraje tajemný a ohrožený národ Kůdů, tvorů ze vzdálené planety, žijících na Zemi kdesi mimo lidskou civilizaci. Děti jsou povolány, aby osvobodily poslední princeznu tohoto národa a zachránily jej tak před zánikem. V jejich poslání jim pomáhají mluvící kocour Vasil a chytrý havran Travor. Odhalte záhadu tajemného pana Huga a dobrého čaroděje Kara Mora.

Dále nabízíme

Putování po zaniklých místech českého lesa

putov
Vaše cena:   450 Kč

Autorem této pozoruhodné knihy je známý regionální historik Zdeněk Procházka. Pro velký zájem vyšla kniha ve třech vydáních. Na 288 stranách seznámí kniha s osudy 50 zaniklých obcí, vsí a samot v pohraničním území Domažlicka. Zde po roce 1945 při vysídlení německého obyvatelstva a zřízení zakázaného pásma zaniklo mnoho lidských sídel, kulturních památek, kostelů, zámečků apod. Kniha obsahuje mnoho barevných i černobílých unikátních fotografií, které přibližují tato místa i jejich původní obyvatele. K publikaci je možno si také zakoupit mapu, na které jsou vyznačena všechna tato místa. Zmíněna je celá historie míst až po současnou dobu. Text je česko-německý.

Kuchařka plzeňských strašidel

kucharka
Vaše cena:   149 Kč

Autoři: Vhrsti, Zdeněk Zajíček, Miroslava Kuntzmannová. Muzeum strašidel vydalo zbrusu novou knihu a to originální Kuchařku plzeňských strašidel pro děti od Miroslavy Kuntzmannové a Zdeňka Zajíčka. Vyčarovat podle ní můžete třiatřicet lahodných kouzelných pokrmů, a navíc se pobavit nad veselými říkadly, ilustracemi i fotomontážemi. Vhrsti je nejen autorem kompletní obálky a všech ilustrací, ale i říkadel o plzeňských řekách, vtipné kaši, černé paní a alchymistovi.

Průvodci po českém lese

Tyto průvodce můžete získat jen v našem penzionu, který je vydává a postupně doplňuje. Průvodci jsou zaměřeni na popis zajímavých tras a vznikly tak, že jsme je vlastníma nohama prošli, popř. projeli na kole či autem (podle typu průvodce). Můžete nad nimi mávnout rukou a vydat se na vlastní pěst podle mapy. I to je možné, avšak je pravděpodobné, že sice ušetříte pár korun za průvodce, ale zato minete mnohá zajímavá místa, která na mapách nejsou zobrazena a nedozvíte se jejich zajímavou historii, či pověsti o nich.

Herstejn
Vaše cena:   15 Kč

Záhadný hrad Starý Herštejn

V tomto případě se vlastně nejedná o průvodce nějakou trasou, ale o popis tohoto zajímavého místa. Podle pověsti snad hrádek vznikl již v r. 797 a o jeho založení existuje zvláštní pověst, která vypráví o tom, jak a proč byl založen a proč se hrad jmenuje právě Starý Herštejn (původně Hirschen Stein). K této publikaci můžete zakoupit též fotografii, ukazující původní podobu hradu.
Pivonsky_klaster
Vaše cena:   15 Kč

Tajemný Pivoňský klášter

Rovněž tato tiskovina je popisem, a sice popisem bývalého kláštera Obutých augustiniánů na Pivoni. Podle pověsti měl být klášter založen samotným knížetem Břetislavem I., na počet jeho vítězství nad císařem Svaté říše římské národa německého, Jindřichem III, a to již v r. 1040. Dozvíte se, jakou roli v německém názvu obce Pivoň (Stockau) hraje tajemný pařez, stručnou historii kláštera i jaký to vzalo konec. K této publikaci si můžete zakoupit též fotografii pořízenou z rogala.
radbuza
Vaše cena:   15 Kč

K pramenům Radbuzy

Průvodce Vás povede pěší trasou v trvání 2,5 až 3 hod. Pochopitelně nepůjdete přímo k pramenům, ale vezmete to okruhem po dalších zajímavých místech, a to: přes Lysou na zaniklou obec Liščí domky, dále na zaniklou obec Herštejnské chalupy, kde budete hledat zázračnou studánku panny Juliány, dále pak na zmíněné prameny řeky Radbuzy, a odtud přes vyhlídku u tábora Oáza a kolem starého hřbitova zpět k penzionu. Na cestě uvidíte také staré Pivoňské lípy, z nichž některé jsou staré snad 370 let.
Stary_Herstejn
Vaše cena:   15 Kč

Na Starý Herštejn

Jedná se opět o okružní trasu, která začíná a končí u našeho penzionu. Je to pěší tůra v trvání cca 3,5 hodin. Cestou se podíváte nejdříve na zkamenělé bochníky chleba (nechte si vyprávět pověst o lakomém Bavorském sedlákovi), dále na kapličku pod hradem postavenou k usmíření strašidelných duchů-loupežníků, poté vystoupáte na pozůstatky Starého Herštejna. Dále vede cesta k zázračné studánce panny Juliány, na Liščí domky a odtud přes vyhlídku u tábora kolem starého hřbitova k penzionu.
vyhlidka
Vaše cena:   15 Kč

Na Vyhlídku

Tato pěší tůra v trvání cca 3 hodin vede z penzionu po silnici směrem k Mnichovu a pak dále lesem až na Vyhlídku (bývalá osada vysoko nad krajem), odtud krásnou krajinou až k další zaniklé vesnici Valtířov, odtud pak k místu, kde stávala obec Skláře (Glaserau) a kde lze ještě dnes najít mnohé pozůstatky budov, studánku, mostek apod. Dále vede cesta kolem bývalého koupaliště na kopeček s vyhlídkou na vesnici Vranov a pak dolů lesem zpět k penzionu. Je to zatím poslední popsaná pěší tůra. Ale nebojte se, další budou pokračovat.
binhackova_kaple
Vaše cena:   15 Kč

K Binhackově kapli, na Dianu, rybník Šidlákov

Okruh je určen pro cyklisty, popř. jako kombinovaný výlet autem a pěšky. Vzhledem k tomu, že měří kolem 45 km, celé pěšky to zvládnou jen opravdoví maratonci. Zato toho uvidí skutečně hodně. Cesta vede přes Vranov, kolem Starého Herštějna (bez výstupu na něj), kolem kapličky Usmíření, na Týnský roh, k replice sklářské pece na Křížové Huti a posléze až k Binhackově kapli. Nechte si vyprávět pověst o jejím vzniku. Dále navštívíme pozůstatky výstavného zámečku Diana, pozdravíme Bavorskou vesnici Schwarzach a dorazíme do Rybníku. Když se tam posílíme na další cestu, vyrazíme kolem bývalé obce Korytany až do Šidlákova, kde si můžeme prohlédnout otevřenou výstavu plastik a odtud už jen Mnichov a Pivoň. Neváhejte, stojí to za to.
link

Náš rekreační komplex - penzion Pivoňka a chalupa Bonifác nabízí:

■  individuální ozdravné pobyty, sauna, fitness
■  rekonvalescence po operacích a nemocech
■  skupinové rekondiční pobyty
■  rodinné rekreace, oslavy, svatby, promoce
■  školení, kurzy, semináře
■  lyžování, sáňkování, pěší turistika , cykloturistika
■  sportovní soustředění, taneční zábavy, večírky, podnikové oslavy