O chalupě Bonifác na Pivoni

Chalupa Bonifác se nachází v malé vísce jménem Pivoň na Domažlicku nedaleko Poběžovic, která je součástí Chráněné krajinné oblasti Český les. Najdete zde krásnou nedotčenou přírodu, která dosud není přeplněná lidmi, a která vás na první pohled okouzlí. Můžete se tu jen tak procházet nebo také objevovat velmi zajímavou historii zdejšího kraje, kudy odedávna procházela Zlatá obchodní cesta, jinak také zvaná Stará solná cesta, po níž se od nepaměti dopravovala Alpská sůl na sever a opačně zase pazourek, jantar, rudy a další suroviny. Na Pivoni se též nachází bývalý Augustiniánský klášter, který vznikl v 13. století na základech kapličky postavené v r. 1040. O 200 m výše objevíte pozůstatky prastarého hradu Herštejna s velmi pohnutou historií.

Chalupa stojí na okraji obce u lesa. Má sklep a dvě nadzemní podlaží. Ve sklepě je kotel ústředního topení, sklad uhlí a sklad zeleniny/ovoce. V přízemí jsou dva pokoje, každý s dvěma lůžky, kuchyně, koupelna se sprchou, WC a vnitřní terasa. V 1.nadzemním podlaží jsou dva pokoje, každý se dvěma lůžky a prostorné předpokojí, vhodné k uložení svršků a zavazadel.

Vedle chalupy stojí další domek, dole je garáž a nad ní je velká společenská místnost. V garáži je možno ukládat jízdní kola, lyže apod. K domu dále patří 16 arů oplocené zahrady a 10 arů lesa.

Restaurace s jídelnou a welnessem je k dispozici v penzionu Pivoňka, vzdáleném cca 300 m. V něm je také půjčovna kol a dalších sportovních potřeb. Dále jsou tam k dispozici průvodci, mapy a další drobné potřeby. Koupit lze také dřevěné turistické známky Klášter Pivoň.

Proč jméno Bonifác?

Tak se jmenuje lesní skřítek, který hraje hlavní roli v knihách spolumajitele chalupy i penzionu, p. Ivana Vičara. Tento skřítek s kouzelnou červenou čepičkou způsobil, že např. sloni už nemají krátký nos, ale pořádně dlouhý chobot, zebry chodí i ve dne v pyžamech, krtci v zemi neustále něco hledají, stonožky už nemají jen čtyři nohy, ale rovných sto, klokani nosí na břiše kapsu, ryby už neběhají po lese, ale plavou ve vodě a vůbec nemluví, že žirafy mají nemožně dlouhý krk jako tovární komín, že šneci tahají svůj domeček pořád sebou a mnoho jiných věcí. Chalupa je postupně přeměňována na pohádkovou chalupu skřítka Bonifáce a vy si nezapomeňte tyto a jiné knihy koupit v penzionu Pivoňka za extra sníženou cenu.

Bonifác

 

Penzion Pivoňka:
Pivoň č. 32, 345 22, Poběžovice

tel.: +420 379 427 535
mobil: +420 606 684 512
  +420 737 239 737
e-mail: penzion.pivon@seznam.cz
  hana.vicar@seznam.cz

mapa

link

Náš rekreační komplex - penzion Pivoňka a chalupa Bonifác nabízí:

■  individuální ozdravné pobyty, sauna, fitness
■  rekonvalescence po operacích a nemocech
■  skupinové rekondiční pobyty
■  rodinné rekreace, oslavy, svatby, promoce
■  školení, kurzy, semináře
■  lyžování, sáňkování, pěší turistika , cykloturistika
■  sportovní soustředění, taneční zábavy, večírky, podnikové oslavy